NOSTALJİK KÜTAHYA TREN TURU

SON YERLER!
  • NOSTALJİK KÜTAHYA TREN TURU: Bursa Crazy Travel ile birlikte Nostaljik Kütahya Tren turunda eğlenmeye ne dersin ?
  • NOSTALJİK KÜTAHYA TREN TURU: Bursa Crazy Travel ile birlikte Nostaljik Kütahya Tren turunda eğlenmeye ne dersin ?
  • Kütahya
  • Nostaljik Tren
  • Tavşanlı Leblebisi
  • Ulu Camii
  • Dönenler Camii
  • Çini Müzesi
Bursa Crazy Travel ile birlikte Nostaljik Kütahya Tren turunda eğlenmeye ne dersin ?
Sabah misafirlerimiz hareket yerlerinden aldıktan sonra kısa sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Orhaneli' de köy havası eşliğinde çorbalarımızı içip güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından Piribeyler Tren İstasyonuna doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun sonunda tren istasyonuna giriş yapıyoruz ve aracımızdan inip trende yerimizi alıyoruz. Yaklaşık olarak 3 saatlik tren yolculuğumuzun ardından öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Germiyan Sokağına geçiyoruz. Burada gezintimize devam ederken eski tarihi konakları görme şansımız oluyor. Yine aynı şekilde UNESCO tarafından korunmakta olan Sıtkı Olçar Çini müzesini ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla Sıtkı Olçar'ın çini sanatı için yapmış olduğu büyük değişikliklere şahit oluyoruz. Ardından Kütahya Çarşı için yola çıkıyoruz. Kütahya Çarşısında helva tadımı yapabilirsiniz dileyen misafirlerimiz Kütahya'da oldukça meşhur olan köpük helvadan satın alabiliriler. Kütahya Çarşısındaki gezimizin sonunda eski mevlevihane olan Dönenler Camii' sine geliyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz eşsiz fotoğraflar çekerken rehberimizin tarihi anlatımlarına kulak verebilirler. Dönenler Camii'sinin hemen yanında bulunan Ulu Camii' yi ziyaret etmek için Dönenler Camii' sinden çıkıyoruz. Yıldırım Beyazıt adıylada bilinen Ulu Caminin eşsiz mimarisinin büyüsüne kapılırken dileyen misafirlerimiz bu camiilerde namaz kılabilirler dileyen misafirlerimiz ise caminin yanında bulunan küçük butiklerden alışveriş yapabilirler. Buradaki gezintimizin ardından girişi ücretsiz olan Çini Müzesine gidiyoruz. Çini Müzesi Türkiye'deki ilk ve tek çini müzesidir. Bu yüzden fotoğraf makinelerinizi çıkarıp birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından Macar Evi olarak da adlandırılan Lajos Kossuth Evine gidiyoruz. Bahçe içinde yer alan iki katlı ve yedi odası olan bu ahşap ev, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilmiştir. Gezimize devam etmek için aracımıza geçiyoruz. Küçük bir yolculuğun ardından Kütahya Kalesi'ne varıyoruz. Yukarı, iç ve aşağı kale olmak üzere üç bölümden oluşan kalenin sık yerleştirilmiş burçları, moloz-kesme taş karışımı ile tuğla sıralardan oluşmaktadır. Girişleri ücretsiz olan bu Kaleyi ziyaret ettikten sonra Kütahya' meşhur leblebicilerine uğramak için yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanla beraber dileyen misafirlerimiz leblebi ve çini için alışveriş yapabilirler. Serbest zamanımınız ardından dönüş yoluna geçiyoruz ve tatlı bir yorgunlukla Bir başka Crazy Travel gezimizde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.
DAHİL OLANLAR:
✅Gidiş - Dönüş Ulaşım
✅Rehberlik Hizmeti
✅Çevre Gezileri
✅Bursa - Piribeyler Tren İstasyon Ulaşımı
✅Piribeyler - Kütahya Tren Bileti
✅Araç İçi İkramlar

HARİÇ OLANLAR:
❌Kişisel Harcamalar
❌Tüm Yemekler
❌ Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

BU TURU KREDİ KARTINIZ İLE ONLİNE ÖDEYEREK VADE FARKLI 12 TAKSİT İMKANIYLA SATIN ALABİLİRSİNİZ!

TÜM KREDİ KARTLARINA 3-6-9-12 TAKSİT İMKANI !

NASIL SATIN ALIRIM ?

* Web sitemiz üzerinden kredi kartınız veya banka kartınız ile taksitli veya tek çekim ödeme yaparak rezervasyon oluşturabilirsiniz.

* Rezervasyon hatlarımızdan bizlere ulaşarak ön ödeme yapıp,kalan ödemenizi araçta tamamlayacak şekilde rezervasyon oluşturabilirsiniz.

* Ofisimize gelerek nakit veya kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

Koltuk numaralandırılması kayıt sırasına göre düzenlenmektedir

Müzekart ihtiyacı gereken turlarda Müzekart temini gezi esnasında sağlanmaktadır. Müzekart ücreti 60TL'dir. Öğrenci müzekart ücreti 30TL'dir. Müzekart 1 yıl boyunca Türkiye'de ki tüm müzelere ücretsiz giriş sağlar.

Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir. Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#63
LOKASYON:
Kütahya (Bursa çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van    Tren   
BULUŞMA:
Görükle Trio
Görükle Onur Market
Küçük Sanayi Metro İstasyonu
Ataevler Metro İstasyonu
Beşevler Metro İstasyonu
Fatih Sultan Mehmet Metro İstasyonu
Nilüfer Metro İstasyonu
Korupark Metro İstasyonu
Organize Sanayi Metro İstasyonu
Hamitler/Fethiye Metro İstasyonu
Bağlarbaşı/Esentepe Metro İstasyonu
İhsaniye Metro İstasyonu
Karaman Metro İstasyonu
Bursaspor/Acemler Metro İstasyonu
Paşa Çiftliği Metro İstasyonu
Sırameşeler Metro İstasyonu
Kültürpark Metro İstasyonu
Merinos Metro İstasyonu
Kent Meydanı AVM
Yıldırım/Davutdede Metro İstasyonu
Duaçınarı Metro İstasyonu
Yüksek İhtisas Hastanesi Metro İstasyonu
Arabayatağı Metro İstasyonu
Mimar Sinan/BTÜ Metro İstasyonu
Hacivat Metro İstasyonu
Şirinevler Metro İstasyonu
Otosansit Metro İstasyonu
Cumalıkızık/Değirmenönü Metro İstasyonu
Gürsu Metro İstasyonu
Kestel Metro İstasyonu
BİTİŞ:
Görükle Trio
Görükle Onur Market
Küçük Sanayi Metro İstasyonu
Ataevler Metro İstasyonu
Beşevler Metro İstasyonu
Fatih Sultan Mehmet Metro İstasyonu
Nilüfer Metro İstasyonu
Korupark Metro İstasyonu
Organize Sanayi Metro İstasyonu
Hamitler/Fethiye Metro İstasyonu
Bağlarbaşı/Esentepe Metro İstasyonu
İhsaniye Metro İstasyonu
Karaman Metro İstasyonu
Bursaspor/Acemler Metro İstasyonu
Paşa Çiftliği Metro İstasyonu
Sırameşeler Metro İstasyonu
Kültürpark Metro İstasyonu
Merinos Metro İstasyonu
Kent Meydanı AVM
Yıldırım/Davutdede Metro İstasyonu
Duaçınarı Metro İstasyonu
Yüksek İhtisas Hastanesi Metro İstasyonu
Arabayatağı Metro İstasyonu
Mimar Sinan/BTÜ Metro İstasyonu
Hacivat Metro İstasyonu
Şirinevler Metro İstasyonu
Otosansit Metro İstasyonu
Cumalıkızık/Değirmenönü Metro İstasyonu
Gürsu Metro İstasyonu
Kestel Metro İstasyonu
İPTAL POLİTİKASI:
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.

Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Crazy Travel kesinlikle sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Notlar

Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, CRAZY TRAVEL TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI CRAZY TRAVEL’E AİTTİR. PROGRAMIN TURİZM SEKTÖRÜNDE OLUŞTURULAN KOPYALARINDAN CRAZY TRAVEL SORUMLU TUTULAMAZ. TUR PROGRAMIMIZ, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

TARİH VE FİYATLAR

499TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

NOSTALJİK KÜTAHYA TREN TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

>